Choď na obsah Choď na menu
 


Sprievodca - 8. kapitola (EŠTE RAZ, NANOVO)

7. 2. 2018

 

Budongo trail je miestom, ktoré umožňuje návštevníkom vidieť šimpanzov v svetovo najinovatívnejšej interaktívnej ohrade, ktorá simuluje ich prirodzené prostredie. Môžete vidieť tieto úžasné stvorenia v ich domove a naučiť sa všetko o ich živote a vzťahoch k ľuďom. Expozícia ponúka obrovské vnútorné a vonkajšie priestory, ktoré sú domovom pre štyridsať šimpanzov. V rámci vonkajších priestorov sa nachádza areál s lístím a stromami, kde sa šimpanzy môžu hrať. Vonkajšie lezenie a oblasť vegetácie ponúka zábavu, spásanie a cvičenie a stimuluje šimpanzov použiť a ukázať ich prirodzené fyzické, mentálne i sociálne správanie, ktoré by ste videli vo voľnej prírode. K dispozícii je tiež sieť vnútorných priestorov pre šimpanzov s rôznymi podmienkami prostredia, osvetlením, teplotou, či vlhkosťou. Návštevníci môžu pozorovať šimpanzov z vyhliadkových galérií na plazmových obrazovkách a interaktívnych displejoch.

Harry sedel na lavičke pred pavilónom opíc a čítal si v informačnej brožúrke edinburskej ZOO. Louis, presne ako povedal, po zakúpení vstupeniek a rozdaní brožúrok nechal skupine voľnosť. Harry sa chvíľu bezprizorne potĺkal po okolí, hľadiac ako sa všetci rozchádzajú a potom sa vydal opačným smerom ako Zayn a jeho banda. Bolo mu jedno, kam pôjde, čo uvidí, alebo či bude celých päť hodín len sedieť na jednom mieste. Hlavné bolo byť čo najďalej od Zayna a jeho poskokov. Bál sa. Hoci sa počas cesty do ZOO upokojil, pri vystupovaní z autobusu po ňom Zayn hodil pohľad hodný vraha, a Harryho opäť premohol strach. Preto opäť vystupoval ako posledný a držal sa na chvoste skupiny. Keď mu Louis odovzdal vstupenku, ani sa mu nepozrel do očí, len zamrmlal tiché ďakujem a už ho nebolo.

Nechcel sa pripojiť ani k Louisovi. Po tej nezmyselnej rannej hádke sa cítil nepríjemne a Zaynove slová v autobuse mu na pokoji nepridali. Nechcel prilievať olej do ohňa a dávať dôvod k zbytočným rečiam, že medzi ním a mladým sprievodcom niečo je. Koniec koncov, ako by mohol niekto ako Louis Tomlinson vôbec chcieť niekoho ako je on? A navyše, Louis určite nie je gay. Inak by ho u seba neubytoval, všakže?

Harry si vzdychol, odložiac brožúrku stranou a nastavil tvár slnku. Louis mal pravdu, dnes bude vážne horúco. Ale vôbec mu to nevadilo, on má teplo rád. No tričko s krátkym rukávom by si neobliekol, ani keby bolo vonku o desať stupňov teplejšie.

Jeho pohľad padol na opičiu rodinku, ktorá sa hrala neďaleko jeho lavičky, v jednom z kútov vonkajšieho areálu. Ako tak pozoroval ich šantenie v ohrade, šplhanie sa mladého šimpanza po strome, či túlenie sa šimpanzích rodičov, smutne si pomyslel, že aj tie opice sú šťastnejšie ako on. Okolo lavičky, na ktorej sedel, prechádzali rodiny s malými deťmi, zaľúbené dvojice, len on nemal nikoho a bol stále sám. Každý naňho hľadí s pohŕdaním, bočí od neho. A to len preto, že je iný ako väčšina ľudí v jeho okolí. A keď sa konečne nájde niekto, kto k nemu pristupuje bez predsudkov, kto ho berie takého aký je a a dokonca je naňho milý a má trpezlivosť aj s jeho náladami, tak ho svojim idiotským správaním od seba odháňa. Ale prečo to Louis vlastne robí? Hoci absolútne netušil, prečo by mal Louis strácať čas s takou nulou ako je on, Harry Styles, bol vďačný za to, že konečne na ňom niekomu záleží a neodsudzuje ho len preto, že je gay.

Pozrime sa, koho to tu máme,“ vytrhol ho zo zamyslenia zlomyseľný hlas. „Našu školskú buznu...“

Harryho srdce pri tých slovách vynechalo niekoľko úderov. Nebolo pochýb komu patria. Vedel, že je zle. Jeho nočná mora si ho opäť raz našla. Nechráneného a bezbranného. A tak sa mu doteraz úspešne vyhýbal... Prečo sa raz šťastie neunaví a nesadne si aj na neho?

Zhlboka sa nadýchol a pomaly sa otočil. Hľadel do očí vyškierajúcemu sa Zaynovi, ktorému sa nebezpečne lesklo v očiach. Jeho dvaja poskokovia stáli obďaleč, pripravení kedykoľvek pribehnúť a zakročiť.

Daj mi pokoj, Zayn,“ povedal pevne Harry a opäť zameral svoju pozornosť na opičiu rodinku. Nebolo mu síce všetko jedno, ale už si nenechá skákať po hlave. Je v ZOO, a hoci tu o tomto čase nebýva veľa ľudí, nedá sa povedať, že je tu sám. Snáď mu v prípade potreby príde niekto na pomoc.

Niekto si tu priveľmi dovoľuje, nezdá sa ti, Styles?“ zavrčal zlostne snedý chlapec a bez opýtania si prisadol k Harrymu na lavičku. Kučeravec sa automaticky posunul na jej druhý koniec, načo si Zayn pohŕdavo odfrkol. „Vari sa ma nebojíš?“

Nie, len by som mal rád pokoj,“ zamrmlal, hoci to nebola celkom pravda, neodtrhnúc zrak od šimpanzov. Zayn si, nanešťastie, všimol kam smeruje Harryho pohľad a uškrnul sa.

Sú rozkošní, že?“

Č-čo?“ Harry bol zmätený a vôbec nechápal zmenu v Zaynovom správaní. O čom to odrazu točí?

Predsa tie šimpanzy,“ neúprimne sa usmial. „Sú rozkošné, nie?“

A-áno,“ súhlasil Harry, ale netušil, kam toto všetko smeruje.

Na rozdiel od teba, Styles,“ vmietol mu do tváre Zayn. „Ty si obyčajná nula. Pozri sa, ešte aj tá opica má svojho partnera. A ty?“

D-daj mi pokoj. P-prosím,“ hlesol Harry, ktorému sa začali tisnúť slzy do očí. Ten bastard opäť udrel na citlivú strunu.

A pozri sa, ako sa k sebe túlia,” nemilosrdne provokoval ďalej Malik. „Ktovie, čo robia po nociach...“

Zayn, prosím...“ vzlykol.

O čo prosíš, babe?“ ozvalo sa mu tesne pri uchu, a ovanul ho teplý dych, na čo sa Harry roztriasol a jeho telo zachvátila vlna zimomriavok. Zaynova blízkosť mu bola maximálne nepríjemná, na rozdiel od tej Louisovej. Zayn vedel, aký vplyv má na Harryho a vedel to využiť vo svoj prospech.

Ne-nechaj ma... P-prestaň.“

A prečo by som to robil? Si tu sám, nešťastný, určite aj nadržaný,“ uškrnul sa a prešiel mu rukou po nohaviciach presne v oblasti rozkroku a silno pritlačil, na čo Harry bolestne zaskučal. „Ja ti môžem pomôcť, to veľmi dobre vieš. Ale niečo za niečo... Ešte stále si mi niečo dlžný, pamätáš? Vtedy ťa zachránil ten prekliaty zvonček, teraz ťa nezachráni...“ drsne mu šepkal do ucha, pričom ho jednou rukou chytil za pás a druhou mu stláčal rozkrok.

N-nie... P-prosím,“ fňukal Harry a snažil sa vymaniť zo Zaynovho objatia.

 

Mamííí, pozri čo tá opica robí tej druhej!“ ozval sa neďaleko Harryho detský hlások, nasledovaný zalapaním po dychu a tichým „Poď preč, zlatko. Toto nie je pre tvoje oči.“ Obaja chlapci okamžite zo zvedavosti zamerali svoju pozornosť na šimpanzy.

Harry vytreštil oči, a celý červený odvrátil pohľad od samičky, ktorá sa špárala v zadku svojho partnera. Hanbil sa o to viac, že ako prvé si namiesto tých dvoch šimpanzov predstavil seba s Louisom.

Zayn sa pustil do hurónskeho smiechu. „Vidíš, ešte aj tá opica má viac sexuálnych skúseností ako ty, Styles. Ale ja ti môžem dopriať oveľa viac,“ pokračoval a cítiac už Harryho tvrdý rozkrok, sa sebavedome zasmial a pritlačil ešte silnejšie.

Ne-nechaj ma. Ja ne-nechcem,“ kňučal Harry a snažil sa brániť. Už začínal panikáriť. Hoci sa po okolí potulovalo zopár ľudí, podľa znechutených pohľadov, ktorými si ho premeriavali, si bol takmer istý, že mu nikto nepomôže. Veď kto by sa snažil pomôcť buzerantovi, nie? A v tom sa akoby v ňom niečo zlomilo. Akoby doňho vstúpila nová, zázračná sila.

Daj tie špinavé ruky preč, Malik!“ vykríkol, vytrhol sa zo Zaynovho objatia a silno ho od seba odstrčil. Vidiac Zaynov pohľad smrti sa chystal ujsť.

To čo si dovoľuješ, buzerant jeden?“ zreval Zayn, že ho museli počuť snáď aj na opačnom konci ZOO, a vrazil Harrymu päsťou do tváre.

Sám si buzerant!“ vyhŕkol Harry so slzami v očiach prvé, čo mu prišlo na jazyk, pridržiavajúc si nos, z ktorého mu po Zaynovom zásahu tiekla krv. No ledva tie tri slová opustili jeho ústa, vedel, že prestrelil. Zo Zaynových očí šľahali plamene zloby.

Toto oľutuješ, Styles!“ zreval a chytil Harryho pod krk.

Na jeho krik dobehli aj jeho dvaja poskokovia, ale Zayn ich mávnutím ruky poslal preč. „Poradím si s ním sám,“ zavrčal.

Odvolaj to, lebo ťa zabijem!“ zasyčal Harrymu do ucha, neprestávajúc ho škrtiť.

Harry odmietavo pokrútil hlavou, hoci ledva lapal dych, a snažil sa vymaniť z bolestivého zovretia. Zayn ho držal ozaj pevne. Ešte chvíľu a môžem sa rozlúčiť so životom, pomyslel si.

Si chudák, Malik, dúfam, že skapeš,“ zasyčal z posledných síl a zavrel oči, očakávajúc príchod ďalšej rany. Po tvári mu stekali slzy zmiešané s krvou. Už takmer strácal vedomie, keď sa mu zazdalo, že počuje výkrik.

Okamžite ho pusti!“

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Paráda.

(Karin, 8. 2. 2018 20:46)

Ty tři jsou takoví zmetci nakopala bych.

.

Re: Paráda.

(padlý anjel, 20. 2. 2018 23:30)

Neboj, aj ja :-) Ale v každom príbehu musí byť nejaká sviňa...