Choď na obsah Choď na menu
 


Prológ

5. 1. 2017

Modrooký brunet sa v dobrej nálade rozvalil na pohovku pred televízor a užíval si ticho prázdneho bytu, keď jeho najlepší kamarát a otravný spolubývajúci v jednej osobe konečne vypadol na víkend domov. S plechovkou piva a balíčkom čipsov v ruke si plánoval pozrieť futbalový zápas svojho obľúbeného tímu, a odreagovať sa tak po náročnom týždni, keď ho vyrušilo zvonenie telefónu. Pôvodne nemal v pláne ho zodvihnúť, zvlášť keď videl na displeji meno volajúceho, ale nakoniec si povzdychol a hovor s obavami prijal. Skôr či neskôr by to zdvihnúť musel.

„Tomlinson, ste v Londýne?“ ozval sa v telefóne rázny hlas Louisovej šéfky.

„Áno,“ hlesol. Ak si doteraz naivne nahováral, že mu o takejto hodine volajú pre niečo iné, už nepochyboval. Zákon schválnosti.

„Za koľko ste schopný prísť do agentúry?“

„Ale ja...“

„Žiadne ale, pán Tomlinson. Bohužiaľ nám na poslednú chvíľu vypadol sprievodca a vy ste momentálne jediný, čo má práve voľno a je v Londýne, aby stihol prísť do odchodu autobusu. Takže?“

„Za hodinu,“ kapituloval Louis a vystrelil zo svojho miesta na gauči, aby si išiel do izby zbaliť. „A kam vlastne idem?“

„Edinburgh, na týždeň.“

„Okej, za hodinu som tam.“

„No do riti,“ zahrešil, keď mobil šmaril na posteľ. Načo len ten hovor prijímal? Vidina pokojného voľného víkendu zmizla šibnutím čarovného prútika. Namiesto toho sa bude terigať niekoľko hodín autobusom do Škótska. Za iných okolností by bol za takúto ponuku vďačný, do Edinburghu chodí rád, ale tentoraz sa mu to vôbec nehodilo. Fakt si chcel užiť jeden pokojný víkend osamote. A navyše ho zavolajú takto na poslednú chvíľu. To z duše neznáša. Jediné šťastie, že na budúci týždeň nemal nijaké extra plány, a na tú prekliatu skúšku sa môže učiť aj tam. Nebolo by to po prvý raz.

Nahádzal do tašky veci potrebné na pár dní mimo domu, natiahol na seba obľúbené čierne džínsy a biele tričko, vlasy si prehrabol len tak rukami, nakoľko hrebeň nestíhal hľadať. Pri pohľade do zrkadla zistil, že by sa mu patrilo i oholiť, ale usúdil, že na to už čas nemá, takže to bude musieť počkať do Edinburghu. Skontroloval či má všetky doklady a preukazy, načmáral odkaz pre Nialla, že sa vráti až koncom týždňa, a s hlbokým povzdychom opustil byt. Zbohom, voľný víkend!

Keď konečne po vyše hodine vystúpil z taxíka a dobehol do agentúry, všetci naňho už netrpezlivo čakali.

„Louis, chvalabohu, tu ste, už som sa bála, že ani vy nedorazíte. Meškáte,“ privítala ho s výčitkou v hlase pani Conellová, nižšia zavalitá čiernovláska, majiteľka cestovnej agentúry, v ktorej Louis pracuje popri škole ako sprievodca. Louis mohol vidieť, ako si s úľavou vydýchla, keď rozrazil dvere a vpadol dnu.

„Prepáčte, ale boli neskutočné zápchy. Taxikára som musel podplatiť, aby išiel rýchlejšie ako je povolené. Ale... čo sa tentoraz vlastne stalo?“

„Michael mal cestou do Londýna autonehodu a skončil v nemocnici. Je v poriadku, len si tam pár dní ešte poleží,“ informovala Louisa šéfka, kým mu predávala potrebné materiály. „Máte skupinu študentov, výlet spojený s exkurziou, tak snáď to s nimi zvládnete a nebudú žiadne problémy, nakoľko ja budem celý víkend pracovne mimo Anglicka,“ milo sa naňho usmiala. „A ponáhľajte sa, autobus mal vyraziť pred desiatimi minútami.“

„Jasné, bez obáv, Caroline, nerobím to prvý raz,“ rozlúčil sa Louis a utekal k autobusu, kde ho už netrpezlivo očakávala skupina londýnskych stredoškolákov, tešiacich sa na svoj vytúžený výlet do Edinburghu.

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Paráda.

(Karin, 4. 1. 2018 20:40)

Jdu číst další díl.

====

(weras, 9. 1. 2017 8:52)

Odskočit si občas od ff není na škodu. Myslím,že se mi povídka bude líbit. Začátek vůbec není špatný. A<moje zvědavost,jak to bude dál,už je probuzená. Teď jen budu doufat,že nebudeme na další kapitoly čekat moc dlouho a všechno bude fajn. Takže díky a těším se!!!

Re: ====

(padlý anjel, 9. 1. 2017 16:09)

ďakujem :-) táto story je momentálne mojou srdcovou záležitosťou a som rada, že sa našiel niekto, komu sa to tiež páči. A asi ťa sklamem, ale ide tiež o FF, akurát že nie z HP prostredia, je to FF na "chalanov" z One Direction.
A čo sa týka kapitol, určite budú pribúdať pravidelne, o to sa báť nemusíš ;-)