Choď na obsah Choď na menu
 


7. kapitola

6. 1. 2018

Stylesovi chýba sex.“

Jedna veta, pre niekoho jedna nezmyselne vyslovená poznámka, no pre Harryho nočná mora. Tri slová, ktoré v ňom vyvolali celú búrku pocitov. Triašku, zdesenie, strach, paniku. Vyplašene sa obzeral okolo seba, a keď nevidel žiadne bezprostredné nebezpečenstvo, pritisol si kolená k sebe a objal ich rukami. Snažil sa dýchať zhlboka a upokojiť sa, ale išlo to len veľmi ťažko, keď mu v hlave blikala výstražná kontrolka.

Zavrel oči v snahe nevypustiť von slzy, ktoré sa nemilosrdne drali von. A to všetko kvôli pár slovám, ktoré v ňom prebudili spomienky. Ešte mal v živej pamäti ako to dopadlo naposledy...

 

Hej, Styles!“ ozvalo sa na tichej chodbe cez obedňajšiu prestávku, práve keď si kučeravý chlapec vyberal zo svojej skrinky učebnice na popoludňajšie vyučovanie. S nepríjemným pocitom v žalúdku sa otočil, aby čelil jednej zo svojich nočných môr. Chlapcovi, len o pár centimetrov vyššiemu ako on sám, s vlasmi divoko strapatými, momentálne zafarbenými na červeno (hoci ešte pred týždňom ich mal uhľovo čierne), a rukami posiatymi niekoľkými tetovaniami. Bad boy školy a pravá ruka Zayna Malika.

Čo chceš, Michael?“ vystrašene sa mu zahľadel do zelených očí a dúfal, že sa ten idiot o nič nepokúsi. Boli na celej chodbe sami dvaja, ďaleko od tried, ak by k niečomu došlo, nikto mu nepomôže. Michael vycítil jeho obavy a na tvári sa mu usadil úškľabok, ktorý neveštil nič dobré.

Čo chcem? Trošku sa zabaviť,“ zašepkal mu do ucha, keď ho prirazil na vedľajšiu skrinku pričom mu jednou rukou stisol zadok. „Tak nerob hlúposti a nič sa ti nestane,“ uchechtol sa, keď uvidel Harryho vydesený výraz.

A-ako za-zabaviť?“ koktal kučeravec, tušiac nebezpečenstvo. Namiesto odpovede mu Michael druhou rukou silno tresol do brucha.

Harry od bolesti vykríkol. „P-prosím, ne-neubližuj mi,“ hlesol so slzami v očiach.

To je ešte len začiatok,“ zasmial sa Michael a chystal sa mu vraziť päsťou do tváre, keď ho odrazu zaujalo niečo iné.

Čo to tam máš?“ hľadel na fotografiu nalepenú na vnútornej strane dverí Harryho skrinky.

Nič,“ zamrmlal kučeravec a natiahol ruku, že skrinku zatvorí, no väčšia ruka mu v tom zabránila.

Aha ho, buznička sa nám zamilovala,“ vysmieval sa druhý chlapec.. „Len máš smolu, že ten buzerant býva takmer tisícku kilometrov odtiaľto. Povedz mi, Styles, chcel by si, aby ťa ošukal?“

Harry zaryto mlčal. Na túto otázku mu neodpovie, ani keby ho mal Michael zmlátiť do bezvedomia. Pár sekúnd sa nič nedialo a Harry nadobudol klamlivý dojem, že otázka ostane nezodpovedaná a poľavil v ostražitosti. A preto ho prekvapil nečakaný útok. Silný úder päsťou ho opäť prišpendlil na skrinku a cítil, ako mu okrem sĺz steká po tvári aj niečo iné. Krv. Ďalší úder, tentoraz do brucha, mu na chvíľu vyrazil dych.

Niečo som sa pýtal,“ zasyčal mu do tváre Michael. „Chýba ti sex?“

Harry nebadane prikývol, hoci dúfal, že Michael ten jeho tichý súhlas nepostrehol. Ach, ako veľmi sa mýlil. Druhý chlapec sa víťazoslávne uškrnul a už spriadal v hlave plány.

Čo sa to tu deje?“ ozval sa za nimi hromový hlas, ktorý vzbudzoval v Harrym ešte väčší strach než samotný diabol. Pri tom zvuku ho myklo a jeho vnútro zachvátila panika.

Čo tu robíš, Mikey? Jasne som ti povedal, že ho máš nechať na pokoji. Je môj.“

Sorry, Zee, neodolal som,“ lenivo sa otočil červenovlasý chlapec, snažiac sa tváriť previnilo. Hoci Harryho pustil, kučeravý chlapec sa od strachu nedokázal ani pohnúť. Len tam tak stál a vydesene čakal, čo bude nasledovať. O čo tu, dopekla ide?

Nech sa to viac neopakuje, inak schytáš aj ty, jasné?“ zahrmel Zayn.

Jasné,“ pretočil očami Michael a potom vyslovil tú osudnú vetu.

Stylesovi chýba sex,“ mykol lenivo plecom a sprisahanecky žmurkol na svojho kamaráta.

Harry nevedel, či sa mu to zdalo, alebo nie, ale mal pocit, akoby Zaynovi zažiarili oči.

Mikey, pusti ho a vypadni. Ja sa oňho postarám,“ uškrnul sa Zayn a Harry už vedel, že je zle...

 

O malú chvíľu sa Harry preklínal, prečo nevzal nohy na plecia kým bola možnosť a neutekal kadeľahšie. Opäť sa ocitol uväznený medzi skrinkou a telom niekoho iného, no tentoraz vedel, že sa z toho tak ľahko nevykrúti. Telom sa mu rozlievala panika a do očí tisli slzy. Lepil sa naňho Zayn Malik a nevyzeral, že by to chcel zmeniť. Práve naopak, Harry v jeho očiach videl čosi, čo tam doteraz nikdy nezbadal. Jediné, na čo v tej chvíli dokázal myslieť, bolo, že nie je normálne, aby naňho Zayn hľadel takto žiadostivo...

Č-čo odo mňa chceš?“

Trošku si užiť,“ uškrnul sa Zayn, hľadiac mu do očí. Odrazu Harry pocítil, ako sa naňho tlačí Zaynovo vzrastajúce mužstvo. K panike sa pridalo zdesenie.

T-ty s-si...“ koktal, úplne vyvedený z miery novým zistením. Toto mení celú situáciu. Akoby ho práve obarili vriacou vodou. Odrazu všetky Zaynove pohľady a narážky nadobudli úplne iný rozmer než doteraz.

Ani necekneš, Styles, inak si mŕtvy...“ zasyčal Zayn a aby mu názorne ukázal, čoho je schopný, schytil ho pod krk a silno stlačil. Harry vedel, že by ho bol schopný kvôli mlčaniu pokojne aj uškrtiť, a hoci si už niekoľkokrát práve vďaka nemu želal umrieť, ešte sa na to necítil. Neschopný slova len prikývol.. V tom momente Zayn uvoľnil zovretie.

Dobrý chlapec,“ diabolsky sa zasmial a prezeral si ho lačným pohľadom. Harry sa triasol od strachu, pretože začínal tušiť, do akého prúseru sa práve dostal.

A teraz pôjdeš pekne so mnou, a ukážeš mi ako sa správajú poslušní chlapci. Dobre?“ šepol Zayn vystrašenému chlapcovi do ucha. Harrymu prebehol mráz po chrbte. V duchu kričal o pomoc, vzýval všetkých svätých, aby sa nestalo to, čoho sa obával a nezatiahol ho tam, kde si myslel. Z očí sa mu spustili slané potôčiky strachu a zúfalstva.

N-nie,“ smažil sa vyšmyknúť z jeho zovretia, ale proti oveľa silnejšiemu spolužiakovi nemal šancu. Ten ho schytil pod krk a nasilu ho odvádzal smerom k chlapčenským záchodom.

A nerev, len si to zhoršuješ,“ s tými slovami skončil kučeravý chlapec na kolenách v kabínke neďalekých chlapčenských záchodov.

Neboj sa, len sa trošku zabavíme, dobre?“ zasmial sa vyšší snedý chlapec a stiahol si nohavice. Keď sa Harrymu naskytol pohľad na jeho vztýčený penis, v tej chvíli si prial umrieť. Tentoraz už naozaj. Toto nikdy neurobí. Radšej nech ho Malik zabije.

Nie,“ povedal pevne, a chystal sa ujsť, keď mu na líci pristála silná facka. Sykol od bolesti, ale ani sa nepohol.

Tak bude to, Styles?“ vyzlečenému chlapcovi už pomaly dochádzala trpezlivosť. Harry odovzdane pokrútil hlavou.

Ja ťa naučím poslušnosti, ty špinavý buzerant!“ zavrčal Zayn a silno potiahol Harryho za vlasy a jeho hlavu si pritiahol až k svojmu penisu. Harry zaskučal od bolesti a zúfalstva a po tvári mu tiekli slzy ako hrachy. Vedel, že z tejto situácie už nie je úniku. A že toto je len začiatok. Stane sa Malikovou hračkou. Lacnou kurvou. Už-už sa nadychoval, nech má tú potupu čo najrýchlejšie za sebou, keď sa strhol pri hlasnom zvuku... školského zvončeka. Je zachránený! Rýchlosťou blesku sa pozbieral zo zeme a ušiel, zanechajúc tam Zayna nadržaného a neuspokojeného.

Ešte sme neskončili, ty buzerant!“ ozýval sa za ním frustrovaný výkrik nahnevaného a poníženého Zayna Malika.

 

Louis hľadel na Harryho s obavou a v očiach sa mu zračil strach. Vôbec nevedel čo si o tom myslieť. Keď nastupoval do autobusu, bol Harry síce nahnevaný z ich predchádzajúcej hádky, ale rozhodne vyzeral oveľa lepšie. Keď zbadal v Harryho očiach slzy, už mal vážne strach. Čo mu ten idiot Malik urobil?? Vedel, že jeho zastavenie pri Harrym nebolo len tak, ale neveril, že by mu za tú chvíľu dokázal ublížiť, preto ani nezasiahol. Ale zrejme sa mýlil a Malik mu nejakým spôsobom ublížil. Prečo by inak Harry plakal?

Keď Harry po dlhom čase otvoril oči, jeho pohľad sa stretol s vydeseným Louisovým. Slabo sa naňho usmial a ústami mu naznačil, že je v poriadku. Hoci bol opak pravdou. Bál sa. Už sa bál zatvoriť oči a driemať, ako si pôvodne zaumienil, pretože mal v živej pamäti, ako to dopadlo naposledy keď poľavil v ostražitosti. Už musí byť pripravený na všetko. Hoci sa zdalo, že Zayn a jeho banda nejavia o Harryho záujem, mohlo to byť všetko inak. Prečo by inak Zayn povedal tú osudnú vetu? Aby ho zneistil? Ublížil mu? Alebo to bolo iba konštatovanie namierené na jeho rannú hádku s Louisom? V každom prípade sa mu podarilo zasiať v Harrym pochybnosti a opäť ho dostať na dno a konfrontovať so spomienkami, na ktoré by najradšej zabudol.

Louis Harrymu i napriek jeho uisteniu neveril a zaumienil si, že ho dnes ani na chvíľu nespustí z očí. Postará sa o to, aby sa k nemu Malik nepriblížil na menej ako dva metre. Keby vtedy tušil, čo všetko môže spôsobiť jeho snaha o ochranu Harryho v súvislosti s tou osudnou vetou z hádky, možno by si to bol rozmyslel...

***

Tak, mládež, o chvíľu zastavíme pred edinburskou ZOO. Dovoľte mi niekoľko zaujímavostí a potom pôjdete na prehliadku.

Táto nádherná ZOO sa rozprestiera na viac ako 80 akroch na kopci Corstorpine a je domovom tisícky zvierat, vrátane niekoľkých vzácnych a ohrozených druhov.

Bola založená v roku 1913 Kráľovskou zoologickou spoločnosťou. Je to druhá najnavštevovanejšia atrakcia Edinburghu, a zároveň je miestom vedeckého výskumu, chovu v zajatí, vzdelania a ochrany prírody.

Je to jediná ZOO v Británii, kde môžete vidieť pandy veľké a koaly v krásnej eukalyptovej záhrade ozdobenej domorodými umeleckými dielami. Taktiež tu môžete navštíviť interaktívnu ohradu šimpanzov, či najväčšiu kolóniu tučniakov v Európe. Samozrejme, súčasťou ZOO je množstvo voliér, rýb, plazov, ako aj kolónia tropických mravcov, ktoré sekajú kúsky listov a prinášajú ich naspäť do hniezda pre použitie ako prostriedok na rast huby fungi.

Okrem zvierat má ZOO záhrady s viac ako tisíckou stromov, skleníky a širokú škálu rastlín. Verím, že sa vám v nej bude páčiť a jej prehliadku si užijete.

Prehliadka ZOO je individuálna, bez sprievodcu. Ja vám zakúpim vstupenky, ktoré máte v cene zájazdu a potom si každý pôjde po svojom. Zvyčajne trvá prehliadka štyri hodiny, ja vám dám ešte hodinu k dobru na obed. Päť hodín je dostačujúci čas na celú ZOO i obed. Takže,“ na chvíľu sa odmlčal a pozrel na hodinky. „Je pol desiatej, stretneme sa tu, na parkovisku pri autobuse o pol tretej. Prosím, nemeškajte. Ak by bol nejaký problém, rozdám vám číslo na sprievodcovský mobil. Nie je to moje súkromné číslo, takže je zbytočné pokúšať sa ma kontaktovať mimo výletov, keďže je aktívny len počas prehliadok. Ak by mi chcel niekto znepríjemniť život či tu, alebo po návrate do Londýna, má smolu,“ obrátil pohľad smerom k Zaynovej bande.

Pokiaľ sa nevoláte Styles,“ uchechtol sa niekto z Harryho spolužiakov, čo vyvolalo všeobecný smiech a v mladom sprievodcovi vzkypel hnev, ale tentoraz sa dokázal ovládnuť a obišiel to mlčaním, akoby tú nemiestnu poznámku ani nepočul.

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Paráda.

(Karin, 12. 1. 2018 20:52)

Mám strach že se Harrymu něco stane.

Re: Paráda.

(padlý anjel, 14. 1. 2018 0:52)

Strach je niekedy na mieste :-P